Vizelere Gittim Gelicem

Öğrenci arkadaşların ilk korkulu rüyası olan vizeler geldi çattı. Bazı üniversitelerde geçtiğimiz haftalarda yapıldı. Bazılarında devam etmekte bazılarında ise yaklaşıyor. Bizim vizelerimize de hemen açıklık getireyim. Aksaray Üniversitesi de  16 Nisan’da başlayacaktı. Fakat Açık Öğretim sınavlarının da  16 Nisan’da olmasından dolayı 18 Nisan Pazatesi günü başlayacak.

Herkes not peşinde koşturuyor. Not tutan arkadaşların etrafı, fotokopicilerin etrafı dört bir taraftan sarılmış durumda. Bugün kantine inelim dedik ders arasında. Fotokopici abinin başı tıklım tıklım. Allah yardımcısı olsun . Biri sağdan biri soldan bi kaçı aradan sıvışarak “abi benimkini çeker misin ?” diyorlar. Not tutan arkadaşlara gelirsek, onlarda hiç tanımadıkları arkadaşlarla bir anda can ciğer kuzu sarması oluyor:-) Ne acı ki bu benim başıma da geldi.

Neyse efenim işin özü şu; biliyorsunuz ki bende bir öğrenciyim. Benim de maalesef vizelerim var. Onlara çalışıyorum şu sıralar. Çok ağır durumlar geçiriyorum dolayısıyla. Sınavdan sonra “vah, tüh ” dememek için yoğun bir şekilde çalışmak mecburiyetindeyim. 3. sınıf çok zor çooookkk. Vize dönüşü görüşmek üzere.

NOT: Vizelere Gittim Gelicem!

4 Yorum

 1. Yalçın Güler demiş ki:

  Aylar sonra yokluğuna alışmışken bir den karşımıza çıkan vizeler neden bize sevgilisinden ayrılmış aylar, yıllar sonra tekrar karşısına çıkıp sensiz olmuyor der gibi bir halin var.

  15 Nisan 2016
  Yanıtla
  • Hasibe Gül demiş ki:

   Ee naparsın işte . Öğrencinin dönüp dolaşıp yine mecbur kaldığı dönemler.

   15 Nisan 2016
   Yanıtla
 2. Anne güncesi demiş ki:

  Ne güzel anlatmissin vize, final incesi selam vermeyenler vize zamanı can ciğer kuzu sarması,:))))bir an o yıllara gittim hasibe…başarılar canim

  15 Nisan 2016
  Yanıtla
  • Hasibe Gül demiş ki:

   Gerçekler böyle işte. Gözlemlediklerimi anlattım:-) Teşekkür ederim ablacım.

   15 Nisan 2016
   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir