Tabiatın Bazı Gerçekleri

Allah’ın bize verdiklerine şükürler olsun, o kadar şey var ki. Herşeye hamdolsun. Bitmek tükenmek bilmeyen faydalara sahip binlerce canlıya sahip güzelim tabiat anamız. Sizlere benim daha önce bilmediğim bir otun faydalarından bahsedeceğim; geven otu.

İşte bu gördüğünüz bitki geven otudur. Bu bitki bağışıklığı güçlendirmek için kullanılıyor. Akciğer ve dalak hastalıklarına karşı da kullanılmaktadır. Geven, kemoterapi ve radyoterapi alan hastalarda kullanılmakta ve bu tedavilerin yan etkileri azaltarak, tedavi ediciliklerini artırmaktadır. Hepimiz biliriz, herkes bakımına düşkündür ve genç kalmak ister. Bu yüzden söylüyorum ki yaşlılarda tonik olarak önerilir. Yaşlanma sürecine bağlı olarak gelişen etkileri azaltmaktadır ve hücreleri korumaktadır. Sindirimi güçlendirir, zihinsel etkinliği arttırır. Viral enfeksiyonlar, kan şekeri yüksekliği, diyabet, ülser, uykusuzluk, tiroit bezinin fazla çalışması, yorgunluk ve üreme problemlerinde etkilidir. Kan şekerini dengeler, vücut iltihaplarını azaltır, hormon sistemini düzenler. Kış aylarının ve mevsim geçişlerinin vazgeçilmez sorunu soğuk algınlığı ve grip şikayetlerini hafifletir. Kan dolaşımı ve kalp fonksiyonlarını arttırdığı için kalp-damar hastalıkları tedavisinde kullanılır. Pıhtılaşmayı azaltır ve prostat koruyucu olarak biliniyor. Geven otunun sadece kökünü kullanmanız gerekiyor. Bir de her bulduğunuz geven otunu kullanmamanız gerekiyor. Çünkü bazı geven otu zehirli etkilere sahiptir.

Gördüğümüz üzere baştan aşağı herşeye faydası bulunan tabiatımızın bir hediyesi daha. Ne çok yararı var değil mi?

2 Yorum

 1. Kani Başpınar demiş ki:

  Birde şu açıdan bak, Allah bize bitmek tükenmek bilmeyen çareler ve çözümler yaratmış. Ama bazılarımız hala çaresizlikten bahsediyor. Bu da şunu gösteriyor , nereye baktığımız değil neyi gördüğümüz önemli 🙂

  20 Ekim 2016
  Yanıtla
  • Hasibe Gül demiş ki:

   Bu çareleri görmüyoruz ne yazık ki. Çok şükür derdi veren dermanını da veriyor oysaki 🙂

   21 Ekim 2016
   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir