Kış Tatilinizi Yurtdışında Geçirmek İster misiniz?

Beyaza bürünen sokaklar kış tatili sezonunun geldiği bildiriyor. Sömestr tatilinin de yaklaşması kış tatili yapmak isteyenlerin tatili iple çekmesine neden oluyor. Çok da uzun bir süre yok aslında. O yüzden tatil için şimdiden hazırlanmakta fayda var. Bir katkı da bizden olsun. Sömestr tatilini yurtdışında geçirmek isteyenler için en güzel tatil yerlerini sizler için derledik.

Üsküp

Kış tatili için en ideal yerlerin başında Üsküp geliyor. Osmanlı döneminden kalan tarihi eserler ile geçmişe dönmek, geçmişin tarihi kokusunu içine çekmek isteyenler için Üsküp birebir. Ayrıca vizesiz ve ucuz bir tatil arayanlar muhakkak Üsküp’ü tercih etmeli.

Batum

Karadeniz’in İncisi olarak da adlandırılan Batum, kış tatiliniz için diğer tercihiniz olmalı. Türkiye’ye yakınlığı ve ucuzluğunun yanında kışın beyaza bürünen şehrin manzarasına doyum olmuyor. Ayrıca Batum’a gitmek için vize ve pasaport derdinizin olmaması da cabası.

Saraybosna

Üsküp gibi Osmanlı döneminin izlerini taşıyan Bosna’nın Başkenti Saraybosna, kış tatilinizi geçirebileceğiniz güzel yerlerden birisi. Tarihi mimarileri karın süslemesine şahit olmak isteyenler tatil için Saraybosna’yı tercih etmeliler. Kente seyahat etmenin ucuzluğu yanında vizeye ihtiyaç duymamanız, kent için artı puan.

Belgrad

Kış döneminde birçok aktiviteye sahne olan Belgrad, müzik severlerin en çok tercih ettiği kentlerdendir. İhtişamlı kent meydanında günlerce süren yılbaşı kutlamaları ile güzel vakitler geçirebilirsiniz. Belgrad diğer bahsettiğimiz şehirlere nazaran biraz pahalı olsa da buna değer.

Prag

Kışın sevgiliniz ya da eşiniz ile romantik bir tatil yapmak istiyorsanız tercihiniz Prag olmalı. Gündüz ihtişamlı yapıların fotoğraflarını çekebilir, akşam bu binalara yansıyan ışıkların tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca karın yağışını müzik eşliğinde izlemek, Prag’ın ayrı bir güzelliği.

Bahsettiğimiz şehirleri yanında Beyrut, Kiev, Paris ve Amsterdam da sömestr tatilinizi geçirebileceğiniz en güzel yerlerden birkaçı. En uygun yurtdışı uçak bileti fırsatlarını kaçırmamak için acele edin ve erken rezervasyonunuzu yapın; kışın tadını sevdiklerinizle beraber çıkarın.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir