III. Yönetim Bilişim Zirvesi

Bir önceki yazımda da bahsettiğim Yönetim Bilişim Zirvesi, geçtiğimiz günlerde (19-20 Mart ) Beykent Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Öncelikle Zirve’nin organizasyon kısmını değerlendirecek olursam gereken önemin verilmediğini üzülerek söylemek istiyorum.
Dışardan ilk defa gelen öğrenciler bulunuyordu ve ilgi gösterilmediği açıktı. Gereken durum; çeşitli üniversitelerden gelen öğrenci gruplarıyla ilgilenecek, organizasyonda bulunan görevliler olması gerekiyordu. Bende o öğrenci gruplarının içinde bulunuyordum ve Beykent Üniversitesi’ne isim listemizi vererek kendi çabalarımız doğrultusunda giriş yaptık. Zirve başladığında ise özel üniversitelerin katılım göstermedikleri üniversite isimleri okunurken açık olarak görüldü. Konuşmayı ilk, Yönetim Bilişim Derneği Kurucu Başkanı Büşra Emirli ve Türkiye Bilişim Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Levent Karadağ yaptı. Ardından Microsoft’dan İbrahim Kıvanç devam ederken salonu bir gerginlik kapladı ve katılımcılarda bir dağılma söz konusuydu. Sebebi ise Taksim’de yaşanan patlamaydı.
Anadolu’nun her bir köşesinden gelen üniversiteler birer birer geri dönmeye başladılar. Bazı öğrenciler ise kararsızdı. Ama Zirve devam etmesine rağmen ilgisizlik yerini korudu. Konuşmacı konuşmasına son verince bir saatlik öğle arası molası verildi. Molada da kalan katılımcılar da dağıldılar. Birkaç Üniversite kalmıştı. Kalanların arasında tabi ki Aksaray Üniversitesi olarak biz de vardık. Mola bittikten sonra iki konuşmacı konuşmalarını yaptılar fakat salon boşalmıştı. Kalan az sayıda katılımcıya da Zirvenin iptal olduğu açıklanınca salon tamamen boşaldı ve bu yıl ki Yönetim Bilişim Zirvesi’de ne yazık ki böyle sona erdi. Gelecek sene yapılacak olan IV. Yönetim Bilişim Zirvesi’nin hangi üniversiteye verileceği henüz netleşmedi. Umudumuz Aksaray Üniversitesi’ne verilmesi. Eğer dileğimiz gerçekleşirse Aksaray Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri öğrencisi olarak söylüyorum çok güzel bir zirve sizleri bekliyor olacak 🙂
#IVZirve ASÜdeOlsun hastagı ile Twitter ve Facebook hesaplarınızdan bekliyoruz. Teşekkürler.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir