Bugünün Fotoğrafı

Benim canım birinci öğretim arkadaşlarım ve sabah erken kalkmak zorunda kalan insanlarımız, erken kalktığım günler sizi saygıyla anıyorum. Bugün yine erken kalkmak mecburiyetinde kaldım. Bilindiği üzere ben bir sosyal fobiğim ve psikoloğuma gitmem gerekti. Nerden bilebilirdim ki dokturcumla görüşemeyeceğimi.

Sabah kalktım. Bir gözüm açılmamak için direniyor diğeri kapalı, zihnim desen zaten uyuyor. Neyse kahvaltı için aşağı indim. Malum yurt hayatı. Haberler açık her gün sabah olduğu gibi. Yine üzücü haberler. Bir bayan anaokulu öğretmenimiz. Yanılmıyorsam 22 yaşında. Zayıflama ilacı almış ve kalbi durmuş. Olay yerinde kalbini çalıştırmış sağlıkçılarımız. Fakat bilinci kapalı durumdaymış. Ailesinin uyarılarına rağmen onları dinlememiş. İlaçları ise internet aracılığıyla temin ediyormuş. O kadar güzel ki öğretmenimiz zayıflamasına gerek yok ama işte insan psikolojisi maalesef olur olmadık noktalara sürüklüyor hayatı. Daha bu haber gibi zayıflama ilacı kullanıpta hayatından olan ya da hayatının geri kalanını zorlukla geçirecek nice örnekler var. Sağlık uzmanları o kadar uyarı veriyor ki kullanılacak ilaçlar konusunda ama tabi ki pek umursamıyoruz çoğumuz. Peki bu ilaçlar ne gibi sağlık sorunları açar?. Şöyle ki: Metobolizmayı hızlandırıcı etkileri vardır. Bu tarz içerikler kalp, tansiyon, çarpıntı yapabilir. Zayıflama hapları içeriklerindeki maddeler sayesinde, bağırsakları çalıştırırken aynı zamanda vücudun anlamadan birtakım vitamin değerlerinin eksilmesine yol açarlar. Kaynağı belirli olmayan, bitkisel olduğu söylenen ilaçların bir kısmı hastalarda ciddi karaciğer harabiyeti, karaciğer yetmezliği ve nakline kadar giden bir durum ortaya koyar.

Benim düşüncem şöyle ki: Hiç kullanmayınız o ilaçları hele ki internet aracılığıyla olan ilaçları ya da Sağlık Bakanlığı’nın onayı olmayan ilaçları. Allah nasıl verdiyse öyle yaşayınız.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir