Bir Mezarda İki Can

Dün akşam manşetlere şöyle bir başlık atıldı: “CİNNET GEÇİREN DAMAT KAYINVALİDESİNİ VE BALDIZINI ÖLDÜRDÜ” Böyle haberleri; internet, televizyon, gazete vb. kaynaklardan okurdum veya duyardım. Ama bu olayda hayat, gerçek olduğunu ve kendi çevremizde de gerçekleşebildiğini gösterdi. İşte o olay:

Kadir Gülçelik(30), aynı zamanda amcasının kızı olan Ayten Gülçelik(23) ile kaçarak 7 yıl önce evlenir. Ayten ise benim okul arkadaşımdı. Kadir, Ayten’e şiddet uyguladığı için mahkeme tarafından uzaklaştırma alır. Tabi Ayten’in ailesi kaçtıkları için küsmüşler adını bile anmazlar. Bir süre sonra annesi Ayten ile barışır ancak baba hala istemez. Ayten baba ocağına dönemediği için mahkeme kararı ile Antalya Sığınma Evi’ne yerleşir. Kadir ise eşi ile arasındaki sorunların sebebinin kayınvalidesi Şükran Gülçelik’ten (45) çıktığını iddia ederek onu tehdit etmeye başlar. Sonra motosiklet ile Antalya’nın Gündoğmuş ilçesine bağlı Çiçekoluk Köyü’ne gelir. Kayınvalidesinin köyün dışında bulunan Pelitlidöşek mevkiinde keçi ağılına keçileri sağmak için gittiğini tahmin ederek ağılın bulunduğu yere gider. Kayınvalidesinin yanında 6 yaşında ve 18 yaşında iki tane baldızı vardır. “Anneni öldüreceğim çekil” diyerek kayınvalidesini öldürür. O sırada 18 yaşındaki baldızı Ayşe Gülçelik kaçarak köye haber salar. 6 yaşındaki baldızı Zeynep Kader Gülçelik ise annesinin üzerine kapaklanırken ona da ateş ederek boynundan vurur. Anne kız olay yerinde can verir. Katil ise cesetlerin başında bekler ve haberi alan köy muhtarı ve köylüler hemen olay yerine gelir. Köy muhtarını da öldürmekle tehdit eden katil damat kaçar. Daha sonra olay yerine gelen jandarma ekibi büyük güvenlik önlemi alır. Olay yerinden 1 km uzaklıktaki Kumluk mevkiinde katil damat olayda kullandığı av tüfekleriyle ve cebindeki 5 fişek ile yakalanır. Anne-kızın cansız bedenleri cumhuriyet savcısının incelemeleri ardından otopsi için Antalya Adli Tıp Kurumu morguna götürülür. Katil damat ise tutuklanarak Alanya L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na gönderilir.

Evet artık Şükran Teyzem ve kızı Zeynep Kader yok. Dün iki beden bir mezara koyuldular. Bu olaylar artık uzaklarda değil yakınlarımızda.Hatta bastığın yerde. İşte dünyamızın ve ülkemizin gerçekleri bunlar!

Tek Yorum

  1. Johne262 demiş ki:

    I discovered your blog web site website on the search engines and check several of your early posts. Always sustain up the very excellent operate. I lately additional increase Rss to my MSN News Reader. Looking for toward reading much far more on your part later on! cffbadggbddb

    27 Ağustos 2016
    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir