En İyi Bilişim Blogu Ödülü: Yaşasın Bende!

İki yıl önce başlayan bir serüvenin meyvelerini toplamaya gittim geçtiğimiz hafta sonu. Çünkü iki yıl önce mart ayında karar vermiştim kendi sitemi açmaya ve blog yazmaya. Ama işte kendimi sık boğaz etmeyip bir sene sonrası mart (2016)ayına kadar açamadım. Sonra şimdi kardeşim bildiğim Yalçın’ı da tanıyınca tabi onun desteğini de bulunca esti kavak yelleri bir anda blog sitemi açtım. Biliyorum herkes yaşayamaz bu mutluluğu. Ya da belki bir mutluluk hikayesi olarak görmez bazıları.

Benim için en önemli şey karar vermemdi ve aklımın köşesine yerleştirmemdi. Ki bunu demiştim ya yazıma başlarken  “iki yıl önce mart ayında karar vermiştim”  diye, hahh işte tam o gündü Emrah Kozan ve Raifhan Aydın hocalarımla tanışmama sebep olan konferans. O gün şöyle demişti Emrah Hoca “Web Tasarım ve Grafik Tasarım” adlı sunumunda. “  Bu bölüm Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü. Blog yazanlar elini kaldırsın.” Tabi çıt yok kimsede :-). Bir tek Yalçın kaldırmıştı parmağını ve blog sayfasını değerlendirmişlerdi. Daha sonra ise Emrah Hoca sözüne şöyle devam etmişti. “Bir Yönetim Bilişimcinin mutlaka kendi web sayfası, blog sayfası olmalı. Kendi sitenizi yönetebilmelisiniz.” Bu konuşmanın ardından “Benim niye yok” diye irdeledi beynim kendini. Blog açmaya karar vermiştim. Ardından sunumu için Yazılım Uzmanı Raifhan Hoca geldi sahneye. Başladı yazılımdan, programlardan falan. Bize sorular soruyor tabi arada. Bizde katılımcılar olarak hepimiz hayır ya da bilmiyorum anlamında “cık, cık” diyoruz her soruya. Sonunda dayanamadı Raifhan Aydın. “Aaaa yeter daaa herşeye cık cık” dedi. Salonu kahkahaya boğmuştu. Ne güzel günler geçirmişiz farketmeden. Neyse efenim. O konferansta emeği geçen başta sevgili kankim 🙂 sınıf arkadaşım ve de o zamanın Bilim ve Teknoloji Topluluğu başkanı Veysel’e ve 4. sınıf ASÜ YBS’ ye hürmetler, sevgiler.

Nerde kalmıştık. Evet “geçtiğimiz hafta bu serüvenin meyvesini toplamaya gittim” demiştim. Emrah ve Raifhan hocamın kurucusu oldukları Pixel Akademi’nin Antalya’da ikincisini düzenlediği Akdeniz Bilişim Zirvesi, hasibegul.net ‘i yani beni “En İyi Bilişim Bloğu Ödülü” ne layık gördü. Daha 9 aylık bir blogger olarak bu ödüle layık görülmem aşırı derecede mutlu etti beni. Aklım hayalim durdu diyebilirim. Tabi siz değerli okuyucularım samimi olarak söylüyorum bunu laf olsun torba dolsun diye değil. Sizler iyi ki varsınız. Hasibegul.net ‘i siz seçtiniz. Sizlere bin teşekkür.

İsmim okunurken, sahneye çıkarken “Bu an gerçek mi, bu ben miyim?” diye sürekli sorular sordum kendime. Ama gerçekmiş o an geçtikten sonra geldi aklım başıma. Darısı da sizlerin başına inşallah.

Karar vermemi sağlayan Emrah Kozan’ a ve Raifhan Aydın’a, sonrasında siteyi açmamda yardımcı olan ve devamında desteğini hiç çekmeyen Yalçın’a, ardından kafasının etini sorularımla yediğim ve her seferinde yardım eden Umut’a maddi alt yapı desteğim ablam Çiğdem’e sonsuz teşekkürler. Allah başımdan eksik etmesin sizi.

27 Yorum

 1. Yalçın Güler demiş ki:

  Daha nice nice bol ödüllü, bol blog yazılı yıllara Başarıların daim olsun.

  29 Kasım 2016
  Yanıtla
 2. Cenk Arikan demiş ki:

  Uzun suredir kafamda olan ve blogumu hayata gecirmis biri olarak cok tebrik ederim sizi.
  Web sayfami incelerseniz ve geri bildirmleriniz olursa sevinirim.:) web sayfamı asagi yazdim.

  29 Kasım 2016
  Yanıtla
  • Hasibe Gül demiş ki:

   Çok teşekkür ederim guzel yorumunuz için tabiki ziyaret edecegim sayfanizi.

   30 Kasım 2016
   Yanıtla
 3. EMRAH KOZAN demiş ki:

  Fazlasıyla Hakettin Hasibe’cim. Ödülü sana vermek benim için büyük keyifti! kısa sürede bu kadar ilerleme kaydetmek takdire şayan! bu yola çıkmanda faydamız olduysa ne mutlu bize! Bu ödülü bir bayan öğrenciye vermekte bizim için ayrı bir keyifti! Şimdi yılmadan durmadan sürekli olarak bilişim yazma zamanı! 2017′ de bir ödül daha alabilirsin

  30 Kasım 2016
  Yanıtla
  • Hasibe Gül demiş ki:

   Ödülü sizden almak muhtesem bir duygu hocam. Teşekkür ederim güzel mesajiniz için insallah ilerleyip basarilara basari katarim sayenizde

   30 Kasım 2016
   Yanıtla
 4. Gizli Özne demiş ki:

  Bu kadar kısa bir sürede böyle bir ödüle sahip olmak eminim güzel bir duygudur. Tebrikler 🙂

  30 Kasım 2016
  Yanıtla
 5. Artık sen de ödüllü bir blog yazarısın Hasibe, bu çok sevindirici. Ben blogunu Yalçın vasıtasıyla tanıdım ve vaktim oldukça takip ediyorum. Tebrik ederim, umarım bu ödülü unutturacak daha büyük ödüllerle yeni başlıklar atarsın 🙂

  1 Aralık 2016
  Yanıtla
  • Hasibe Gül demiş ki:

   takibiniz çok mutlu etti:-) teşşekkür ederim. tekrarları için çabalayacağım

   23 Aralık 2016
   Yanıtla
 6. Yeliz ALTUN demiş ki:

  Başarılarınızın devamını diliyorum. Umarım o günler bize de nasip olur 🙂

  4 Aralık 2016
  Yanıtla
 7. Gürkan ÖZGÜR demiş ki:

  Gerçekten hak edenlerden birisiydiniz. Sizi tebrik ediyorum ayrıca yazılarınızı okumak da ayrı bir lezzet veriyor. İyi bloglamalar…

  4 Aralık 2016
  Yanıtla
  • Hasibe Gül demiş ki:

   desteğiniz için çok teşekkürler 🙂 lezzet katabiliyorsak ne mutlu

   23 Aralık 2016
   Yanıtla
 8. What’s up colleagues, how is the whole thing, and what you want to say concerning this piece of writing, in my view its really remarkable in favor of me.

  22 Şubat 2017
  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir